Il Corsiero Del Sole Hotell

  • Wi-Fi
  • Snabbincheckning/-utcheckning
  • Luftkonditionering
  • Inga husdjur

Il Corsiero Del Sole Hotell Neapel, som ligger cirka 25 minuter till fots från Nationalmuseet Capodimonte i Neapel, erbjuder ett arkeologiskt museum. Det finns också en parkering.

De flesta rummen har utsikt över staden.

Restaurangen Da Pellone erbjuder ett urval av rätter ungefär 5 minuter bort till fots.

Det här bekväma hotellet har ett väldigt bra läge inom 4 km från Castel dell'Ovo. Gästerna kan besöka Franciskus av Paola ungefär 10 minuters bilresa från detta hotell. Cappella Sansevero ligger ungefär 2 km bort och är ett populärt turistmål. Den närmaste tunnelbanestationen är Piazza Garibaldi tågstation, belägen på gångavstånd från Il Corsiero Del Sole Hotell.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Il Corsiero Del Sole Hotell Neapel
La Casa Di Fofo'
Mobilpris

La Casa Di Fofo'

9.0
Utmärkt 132 recensioner
91 m från boendet
USD 108 USD 97
per natt
Metropolis Home Stazione Centrale Napoli
Mobilpris

Metropolis Home Stazione Centrale Napoli

8.6
Fantastiskt 129 recensioner
128 m från boendet
USD 80 USD 72
per natt
Hostel Naples Garibaldi Station
Mobilpris

Hostel Naples Garibaldi Station

8.5
Fantastiskt 6 recensioner
171 m från boendet
USD 94 USD 85
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Säkerhet
    • Bagageförvaring
    • Frisersalong
    • Hushållning
    • Affärer/kommersiell service

    Företagstjänster

    • Fax-/fotokopiering

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Minibar
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Brandsläckare
    • Kortåtkomst
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 13:00 till 20:00
    Utcheckning: från 10:00 till 11:00
    LicensnummerIT063049C2NQYKHOCX
    Vanliga frågor
    • Ligger Il Corsiero Del Sole Hotell nära flygplatsen?
      Il Corsiero Del Sole Hotell ligger 5 km från flygplatsen Neapels internationella och kan nås inom 10 minuter med bil.
    • Vilka betalningsmetoder har Il Corsiero Del Sole Hotell?
      Il Corsiero Del Sole Hotell kan acceptera följande betalningsmetoder::
      • American Express
      • Visa
      • Maestro
    • Kan man förvara sitt bagage på Il Corsiero Del Sole Hotell?
      Ja, gästerna kan förvara sitt bagage på bagageförvaring på Il Corsiero Del Sole Hotell.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Il Corsiero Del Sole Hotell Neapel

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng